Нaші Мети

Наші напрямки роботи та цілі

Метою куреня “княгині” є підсилювати культурний дух української діаспори використовуючи усі можливі напрямки української творчості, одним з яких є українське народне мистецтво. Пріорітетами також є співпраця з громацькими організаціями і приділяємо особливу увагу пластовим станицям в східних регіонах України. Ми зберігаємо пластовий дух та проводимо виховну роботу. Для  нас найважнішим є підтримувати живий та справжній дух сестринства. Наслідуючи лідерство покровительки нашого куреня княгині Ольги, ми плекаємо це у наших радах, а також в Пласті.

Дух сестринства

Дух сестринства є фундаментом нашого куреня. Без любові і шани княгинь не існуватиме. Коли княгиня береться за роботу, то всі їй допомагають. Кожна княгиня обіцяла ставитися до куреня, як до своєї другої родини.

Мистецтво

Запорукою кращого пізнання нашої культури є народне мистецтво. Це є важливим не лише для нашого куреня, але і для наступних поколінь, як культурна спадщина. Гутірки є хорошим засобом для княгинь донести українське мистецтво до новацтва і юнацтва.

Добре Діло

“Добре діло” є важливою частиною життя кожної княгині. Саме через вишкільно-виховну роботу княгині можуть найбільше брати участь в житі пласту. Княгині працюють в станиці, на таборах або займаються святковими подіями, зокрема: святом Юрія, святом весни та іншими пластовими забавами.

Провідництво

Зазначені вище сестринство, мистецтво та добре діло є своєрідним оригінальним сплетінням, опорою провідництва. Наш курінь застосовує свої провідничі вміння,щоб виконувати добрі діла і заохочує других їх виконувати. Ми, за допомогою мистецтва, творчо підходимо до виконання завдань. Також, з завзяттям беремо ініціативу, знаючи, що маємо сестерску підтримку княгинь. В рядах княгинь є два завдання стосовно провідництва: лідерські здібності в Пласті, та лідерські здібності в курені

Нaші Стежі

США

Провід Америки

КУРІННА Кн. Ляля Шишка
ЗАСТУПНИК Кн. Таня Джейкенс
ПИСАР Кн. Віка Кріслата
ХОРУНЖА Кн. Туся Зaлуцькa
СКАРБНИК Кн. Туся Зaлуцькa
РЕФЕРЕНТ КАНДИДАТОК Кн. Катя Бей

Кaнaдa

Провід Канади

КУРІННА Кн. Мел Дроздовська
ЗАСТУПНИК Кн. Іванка Сохоцька
ПИСАР Кн. Тиня Солтис
ГОСПОДАР Кн. Оксана Бискош
ХОРУНЖА Кн. Оксaнa Бискош
СКАРБНИК Кн. Адрія Прухницькa
РЕФЕРЕНТ КАНДИДАТОК Кн. Ореста Шулякевич
РЕФЕРЕНТ ВІННІПЕҐУ Кн. Христя Трач

Укрaїнa

Провід України

КУРІННА Кн. Соломія Бонецька
ЗАСТУПНИК Кн. Ярина Лінинська
ПИСАР Кн. Юля Катинська
РЕФЕРЕНТ КАНДИДАТОК Кн. Юля Сидір

Аргентина

Історія Княгинь

Історія 26ого Куреня УПС

Курінь “Княгині”, осередок якого знаходиться в місті Філадельфія, буворганізований в травні 1968 року. Його започаткували пластунки, що з сімейних або студійних причин не були активними в пластовому житті. Метою цього куреня стала допомога Філадельфійській пластовій станиці у проведенні виховної роботи, а також влаштування пластових заходів та забав.

Протягом свого існування члени куреня готували доповіді і гутірки для юнацтва та новацтва на тему національних пам’ятних подій, різдвяних і великодніх звичаїв і тому подібне. Це мало на меті поглибити знання дітей про Україну, якої більшість з
них не бачили.

Виховна праця була різноманітна. Були розроблені допоміжні матеріали Картелю Богачевською-Гарасевич “Новацке Майстрування”. Вірою Шембель виготовлено вмілість “Ластівка”. Також було виготовлино “Новацький Закон Практично” та “Матеріали для Пташок при Пласті”. Ірена Богачевська, як крайова команданта
пластунок впровадила програму “Пташки при Пласті” у життя. Програма “Пташок” розійшлася по цілому світі.

Звичай у княгинь простий – коли одна бере на себе який небуть обов`язок, то всі допомагають. Тепер княгині опікуються пластовою групою в Донецьку. З цією метою членкині організували збір грошей на домівку для пластової молоді і підтримують розбудову новацької оселі у цьому місті. Інші княгині активні в станицях, СУА та ОУКЦ продовжують працю на виховних і керівних постах в Пласті.

Відродження 24ого Куреня УСП

В 2006 році, з ініціативи молодих старших пластунок, був створений 24 старшо-пластунський курінь “Княгині”. Перша старша пластунська рада відбулася в Філадельфії разом з сеньйорками куреня. Саме тоді старші пластунки спроектували унікальну курінну хустку. З того часу старші пластунки 24 куреня були членами новацьких і юнацьких булав на пластових таборах, вишколах та ювілейних зузтрічах. Молодий старшо- пластунський курінь динамічно зростає в Європі та Північній Америці.