v

Про Курінь "Княгині"

Мистецтво Сестерство Добре Діло Княгині!

Наші Теми

Сестрицтво

Сестрицтво є фундаментом нашого куріня. Без любови і пошани, одна до одної, Княгині не існуватиме. Колинебудь Княгиня берется за роботу всі її допомагають. Кожна Княгиня обіцяла прийняти наш курінь яко свою другу родину.

Мистецтво

Мистецтво є великою частиною нашого куріня, тому що це важним не тільки щоби ми запізнали нашу культуру, але щоби наступне покоління також знали про свою культурну спадщину. Княгині провадуть гутірками про різне yкраїнське мистецтво для новатцтва і юнатцтва.

Добре Діло

Добре діло є важною частиною життя кожної Княгині. Головним способом яким Княгині можуть помогти в Пласті є виховно вишкільною працею. Княгині працують в станиці, на таборах, або занимаються спеціяльними зайняттями, як Світочкою, Святом Юрія, Святом Весни, та пластовими забавами.

ікона св. кн. Ольги

Про Княгиню Ольгу


Княгиня Ольга народилася 11 липня 969. Вона була дружина князя Ігоря, київська княгиня, і канонізована. Помстилась за загибель чоловіка жорстокою розправою бл. 945 р. над деревлянами, які його вбили. Правила Киїско-Руссю в роки неповноліття свого сина Святослава (до кінця 50-х років X ст.). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади (погости). Близько 955 прийняла християнство, але не змогла зробити його державною релігією. 957 року відвідала Константинополь, де уклала угоду з імператором Константином VII Багрянородним.

До 964 року літопис відносить початок самостійного княжіння Святослава, що може свідчити про відхід Ольги від державних справ. Коли 968 року печеніги прийшли вперше на Руську землю, а Святослав перебував в Переяславці на Дунаї, Ользі з малолітніми онуками довелось організовувати оборону Києва. Наступного року, шануючи волю матері, Святослав дозволив поховати її за християнським звичаєм.

(Княгиня Ольга)

Сеньорки в 70их роках

Історія 26ого Куріня УПС

Курінь "Княгині" осідок якого - місто Філядельфія був зорганізований у травні, 1968 року з колишніх пластунок котрі з різних причин чи то студій чи родинних обов'язків перестали бути активними в Пласті на короткий час. Метою праці цього куреня стала допомога Філядельфійській Пластовій Станиці у веденні виховної праці, як і поміч у влаштуванні пластових імпрез та забав.

В часі свого існування члени куреня Княгині давали доповіді і гутірки для юнацтва та новацтва на тему національних роковин різдвяних і великодніх звичаїв і т.п. Це мало на меті поглибити знання наших дітей про Україну якої більшість з нас не бачили.

Беручи активну участь у всіх пластових імпрезах Станиці - базарах, фестинах, забавах чи малярських виставках - члени куреня вложили не одну фінансову цеголку на сплату довгу Пластової Домівки у Філядельфії.

Багато праці доложили члени куреня під час показу народної ноші на відзначення 60-ліття Пласту (ЮМПЗ) яке відбулося на Вовчій Тропі у серпн, 1972 року та викликало незабутнє враження у присутніх. За це курінь як цілість одержав відзначення-признання від Крайової Пластової Старшини.

"Княгині" зі заробітку на одному із пластових базарів уфундували пластовий прапор для 11-го куреня УПЮ-ів ім. Романа Мстиславича у Філядельфії який урочисто передано дня 23. Листопада, 1969 під час святкування 20-ліття Пластової Станиці у Філядельфії.

Після трагічної смерти пл. сен. Ярослава Лучканя - Вихора, ЧМ, членкині зорганізували новацьку вечірку, дохід з якої передано на стипендійний фонд дітей бл. п. друга Лучканя.

Щоби дати молоді змогу побачити дещо з мистецтва, улаштовано в Пластовому Домі виставку образів мистця Клима Трохименка, виставку мистецьких праць Слави Ґеруляк, та виставку різьби Остапа Кобиці. Членки куреня не обмежують своєї праці тільки для Пласту та Пластприяту, але протягом довшого часу опікувалися одною незаможною родиною у Філядельфії збираючи для неї пожертви грошей, харчів, та одежі, а згодом помогли цій родині одержати міську допомогу.

Наша виховна праця була різноманітна. Катря Богачевська-Гарасевич виготовила допоміжні виховні матеріяли для новацтва "Новацьке Майстрування", Віра Шембель виготовила вмілість "Ластівка". Також було виготовлено "Новацький Закон Практично" та "Матеріяли для Пташок при Пласті". Ірена Богачевська як Крайова Комендантка Пластунок перевела програму Пташки при Пласті у життя. Програма Пташок розійшлася по цілому світі.

Звичай у Княгинь такий - коли одна бере на себе який небудь обов'язок, то всі помагають. Члени куреня відслужили на пластових постах: Ірена Богачевська, Катря Гарасевич, Галя Рей, Віра Шембель, Христина Федина, Катя Портер, i Марія Касіян. Тепер "Княгині" опікуються пластовою групою в Донецьку-Україна. Членки перевели збірку грошей на домівку для пластової молоді і підтримують розбудову новацької оселі в м. Донецьк.

Дальше активні у всіх зайняттях станиці, в СУА та ОУКЦ, ведуть працю на виховних і керівних постах в Пласті.